Soupeření a spolupráce
Šmilovského 1437/8
120 00 Praha 2-Vinohrady
Česko
Muži jsou stvořeni ke spolupráci a sdílení. A zároveň, muži jsou stvořeni k soupeření. Tento večer spojuje tyto dva protiklady a učí nás, jak být s druhými muži a zároveň zůstat sám sebou.
Muži jsou stvořeni ke spolupráci a sdílení. Ať pracujeme v jakékoliv oblasti, stavíme na odkazu a zkušenostech mužů před námi a tvoříme spolu s druhými muži. Bez této inspirace a spolupráce by na světě nevzniklo nic, co stojí za zmínku.
A zároveň, muži jsou stvořeni k soupeření. Rosteme překonáváním překážek, poměřováním sil, hledáním lepších řešení. Nejlepší podpora od druhých mužů má často drsnou formu. Protože svoji sílu cítíme nejvíce tehdy, kdy ji opřeme o silného soupeře.
Je trochu škoda, že v současném kultu silných individualit a self‐made‐manů se zapomíná na to, že nikdo z nás (ani Steve Jobs) se neudělal úplně sám. Právě k největším úspěchům je potřeba největší spolupráce. Možná právě kvůli mýtu, že silný muž si se vším musí poradit sám, jsou dnes muži spíše osamocení a sdílení se často omezuje na hospodské řeči.
V mužském kruhu je zajímavé být s druhými a zároveň zůstat sám sebou. Naučit se, jak se ve společenství mužů cítit bezpečně a sebejistě. V současné společnosti k tomu není moc příležitostí a tak nabízím večer, během kterého můžeme zažít mužské soupeření i spolupráci a najít v nich stejnou kvalitu – lidskou vzájemnost. Jste srdečně zváni.
Cena: 500 Kč (celý cyklus 8 večerů stojí 3000 Kč a přihlásit se do něj můžete tady)
Co s sebou: pohodlné oblečení, přezůvky a triko na převlečení, pro případ že byste se zpotili
Více informací: martin@martinsvihla.cz
Roční cyklus
Cyklus večerů pro muže v Prostoru 8 prochází základní mužská témata a ukazuje, že si často stačí všimnout obyčejné a jednoduché věci a náš život se stane barevnějším a plnějším. Večery jsou přibližně jednou za měsíc a jsou zážitkové. Skládají se z “pohybu” i “teorie”, komunikačních i fyzických cvičení a jejich základem je hluboká lidská vzájemnost. Na večeru získáte praktický pohled na dané téma a také inspiraci a techniky, kterými můžete téma rozvíjet ve svém běžném životě. Večery na sebe volně navazují a součástí každého večera je malý dobrovolný domácí úkol pro další měsíc – takže máte možnost pracovat na sobě a své mužské energii v průběhu celého roku.
Večery nám tak dávají podporu pro rozvoj v našich každodenních životech a zároveň jsou příležitost načerpat od ostatních mužů inspiraci k výzvám, které nás na naší cestě potkávají.
Celý cyklus je vytvořený jako roční výcvik našich mužských kvalit a navíc je to skvělá jízda v kruhu dalších vědomých mužů – takže vás srdečně zvu!
Témata cyklu 2018/19
19.9. – Mužská síla a sebe-vědomí
31.10. – Soupeření a spolupráce
28.11. – Otec v našem životě
30.1.2019 – Životní poslání a dosahování cílů
27.2.2019 – Tvořivost, spontánnost a hravost
27.3.2019 – Peníze a úspěch
15.5.2019 – Vztah k ženám, láska a milování
12.6.2019 – Srdce muže
Je možné přijít na jednotlivé večery zvlášť.
Jako bonus plánujeme v první polovině roku 2019 jeden až dva víkendové semináře pro muže mimo Prahu – o jejich termínech, místu a tématech dáme včas vědět. Tyto semináře nejsou součástí ceny cyklu.)
Reference účastníků
O mužských kruzích
Mužský kruh je zázračná věc. V jedné místnosti se sejde skupina mužů, kteří se navzájem neznají. Kruh začne a po chvíli nejistoty a odtažitosti muži začnou spolupracovat, sdílet, dávat si podporu. A vědomě si užívat čistě mužskou společnost, které máme v současnosti málo. Vypadá to jako zázrak, ale je to přirozené – my muži jsme doslova naprogramováni na spolupráci a vzájemnou inspiraci (i když to v současnosti často nevypadá). Mužský kruh této přirozenosti a potřebě jednoduše dává prostor.
Mužské sdílení je velmi důležité, protože i když jsme každý jiný a jedinečný, máme v našich životních příbězích mnoho společných témat. Hledáme smysl života i naplnění v naší práci. Zápasíme s každodenními úkoly, hledáme rovnováhu mezi osobním a profesionálním. Máme vztahy se ženami nebo po nich toužíme, v druhých mužích máme přátele (nebo naopak nepřátele). Jsme synové našich rodičů, často také otcové našich dětí. V mužském kruhu se můžeme podívat, jak se k životu staví druzí, ujasnit si svůj postoj a nabídnout ho jako inspiraci pro ostatní. V mužském kruhu se učíme být s druhými a zároveň sami sebou.