Celistvé firemní vzdělávání

V oblasti firemního vzdělávání se pohybuji od roku 2007. A jsem jeden z mála lidí, kteří v České republice vedou kurzy firemního vzdělávání ne přednášením „přes hlavu”, ale prostřednictvím zážitku celé lidské bytosti, tedy nejen mysli, ale také emocí a těla. Ucelený koncept a cyklus seminářů jsem nazval Aikido management.

Důvod pro celistvé vzdělávání je jednoduchý – pokud manažer absolvuje přednáškové školení (například) na timemanagement a vrátí se do každodenní praxe, velmi často u něj převládnou staré vzorce chování. V běžném provozu (ve stresu a pod tlakem) totiž mentálně naučené “návody” zmizí první a kontrolu nad naším chováním přebírají mnohem hlubší emoční a fyzické vzorce chování. Takže aby bylo učení opravdu efektivní, musí oslovovat všechny složky osobnosti. Uvádí se, že “učení tělem” je 10x efektivnější.

Jeden obrázek nahradí sto slov, avšak jeden celou bytostí pochopený fyzický postoj nebo pohyb nahradí tisíce obrázků. Klienti mi pak říkají věty jako “papír snese všechno, ale teď jsem to opravdu zažil”, nebo “teď chápu, proč se celý život chovám stejným způsobem”. Ano, hlava rozumí, ale tělo chápe – ve smyslu “uchopovat” a prožívat.

To, co je v USA více než 20 let běžné a 10 let funguje v západní Evropě, je u nás zatím raritou, která si postupně nachází své místo na trhu. Situace se zlepšuje i proto, že hodně lidí je už unaveno z množství stejných školení, které ve svém profesním životě absolvovali. Pravda je taková, že školení může být přínosné. Avšak z mého pohledu musí jít cestou zážitku a vedení lidí k jejich vlastní moudrosti a přirozenosti. A to je přesný opak učení se univerzálních návodů a modelových situací.

Mými tématy ve firemním vzdělávání jsou:

  • základní sebe-vědomí – efektivní vnitřní postoj a přirozený projev
  • komunikace
  • spolupráce a konstruktivní řešení konfliktů
  • vyčerpání a práce s časem a energií
  • práce se strachem a stresem
  • leadership

Aktuálně nabízím 5 typů otevřených dvoudenních seminářů Aikido Management nebo pravidelné dvouhodinové večery v pražském HUBu. Nejbližší termíny najdete v kalendáři níže.

Pro celé pracovní týmy nabízím kurzy “na míru” podle jejich potřeb, pro jednotlivce provázení profesní nebo osobní změnou prostřednictvím individuálních sezení na bázi “somatic coachingu”.

Blížící se večery Aikido Management

Nejbližší otevřené semináře Aikido Management